Peateemad

Nutikalt netis võistlusmäng Pelgulinna Gümnaasiumis

Nutikalt netis võistlusmäng Pelgulinna Gümnaasiumis

Pelgulinna Nutikalt netis võistlusmängus osalesid tublid õpilased Pelgulinna Gümnaasiumist, Tallinna Kunstigümnaasiumist ja Tallinna Kristiine Gümnaasiumist. Audentese Erakooli võistkond kahjuks võistlusele ei jõudnud.

Väga head koolide tutvustused olid ettevalmistatud Tallinna Kristiine Gümnaasiumi ja Pelgulinna Gümnaasiumi õpilaste poolt. Kahoot viktoriinis teadis kõige rohkem õigeid vastuseid Kristiine Gümnaasiumi võistkond. Tallinna Kunstigümnaasiumi võistkond sai aga kõige kõrgemad punktid oma video eest, mis oli meisterlikult tehtud. Videotega saate tutvuda allpool. QR koodi viktoriin ning veebilehtede kriitiline hindamine tuli kõige paremini välja Kristiine Gümnaasiumi õpilastel, kuid arvutusülesande lahendas jällegi kõige paremini Tallinna Kunstigümnaasiumi võistkond. Osavusmäng läks hästi nii Kristiine Gümnaasiumi kui ka Pelgulinna Gümnaasiumi õpilastel.

Kokkuvõttes võistis ja poolfinaali pääses edasi Tallinna Kristiine Gümnaasiumi võistkond. Auhinnalise teise ja kolmanda koha said vastavalt Pelgulinna Gümnaasium ja Tallinna Kunstigümnaasium. Palju õnne ja suur tänu kõikidele osalejatele!

Tallinna Kunsigümnaasiumi video:

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi video:

kristiine video

 

 

Nutikalt netis võistlusmäng Kadrinas

Nutikalt netis võistlusmäng Kadrinas

Kadrinas toimunud Nutikalt netis võistlusmängus osalesid omavahel Kadrina Keskkool, Tamsalu Gümnaasium, Kuusalu Keskkool ja Järva-Jaani Gümnaasium. Oli jällegi rõõm näha kohapeal kõiki registreerunud võistkondi.

Esimene ülesanne, milleks oli oma kooli tutvustus, tuli kõikidel võistkondadel hästi välja. Kõige kõrgemalt hindasid žüriiliikmed Kadrina Keskkooli ja Kuusalu Keskkooli esitlusi. Kahoot viktoriinis sai kõige kõrgema skoori Kuusalu Keskkooli tubli võistkond. Kõik võistlusmängu raames loodud videod olid teemakohased ning hästi tehtud, nendega saate tutvuda allpool. Veebilehtede kriitiline hindamine tuli kõige paremini välja Kuusalu Keskkooli õpilastel. Kuid osavusmängus olid jällegi teistest veidi paremad sõnade seletajad ja arvajad Tamsalu Gümnaasiumi võistkonnas.

Kokkuvõttes võitis ning poolfinaali pääses Kuusalu Keskkooli võistkond, teiseks tuli Kadrina Keskkool, kolmandaks Tamsalu Gümnaasiumi võistkond ning neljandale auhinnalisele kohale Järva-Jaani Gümnaasiumi võistkond. Palju õnne ja suur tänu kõikidele osalejatele.

Kuusalu Keskkooli video:

 

Tamsalu Gümnaasiumi video

tamsalu video pilt

Nutikalt netis võistlusmäng Lustiveres

Nutikalt netis võistlusmäng Lustiveres

Lustiveres toimunud Nutikalt netis võistlusmängul osalesid tublid õpilased nii Lustivere Põhikoolist, Ilmatsalu Põhikoolist kui ka Esku-Kamari Põhikoolist. Holstre Kooli võistkond ei saanud kahjuks ikkagi võistlusel osaleda.

Tegemist oli väga tasavägise võistlusmänguga. Koolide tutvustused olid lustlikud ja informatiivsed ning nende kuulamise järel tekkis soov veel teisigi koole külastada. Kõrgeimad punktid tutvustuse eest sai Ilmatsalu Põhikool. Kahoot viktoriinis oli tihe rebimine, lõpuks võitis selle poole punktiga Ilmatsalu Põhikooli võistkond. QR koodi viktoriin ning veebilehtede kriitiline hindamine tuli teistest veidi paremini välja Esku-Kamari Kooli õpilastel. Videod olid hästi tehtud ning kandsid olulisi sõnumseid, nendega saate tutvuda allpool. Videote eest said maksimumpunktid Lustivere Põhikooli ja Ilmatsalu Põhikooli noored. Loogika ülesande ja osavusülesande eest said kõik võistkonnad võrdselt punkte.

Kokkuvõttes võitis võistluse ühe punktiga Ilmatsalu Põhikooli võistkond, teiseks tuli Esku-Kamari Kooli võistkond ning auhinnalisele kolmandale kohale Lustivere Põhikooli võistkond. Suured tänud kõikidele osalejatele!

 

 

Esku-Kamari Kooli video:

 

Nutikalt netis võistlusmäng Lihulas

Nutikalt netis võistlusmäng Lihulas

Rõõm oli näha, et vaatamata pikale sõidule, olid kõik läänemaa koolid, kes ennast võistlusmängule registreerinud olid, ilusti kohal. Võistlemas olid Saaremaa Ühisgümnaasiumi, Emmaste Põhikooli, Virtsu Kooli ja Lihula Gümnaasiumi õpilased.

Tegemist oli väga põneva võistlusega. Kõik tutvustused olid inforikkad ning hästi esitatud, kuid Lihula Gümnaasium ning Virtsu Kool olid seekord selles veidi paremad. Kahoot viktoriin läks kõige paremini Saaremaa Ühisgümnaasiumi nutikatel õpilastel. Videod olid kõik kõrgel tasemel ja nutkalt tehtud, nii et žürii hindas neid kõiki maksimumpunktidega. QR koodi viktoriini võitis Lihula Gümnaasium, loogikaülesande lahendas veidi paremini Saaremaa Ühisgümnaasium. Osavusmängus olid kõik võrdselt head sõnade seletajad ja arvajad.

Kokkuvõttes võib öelda, et kõik osalejad olid väga tublid, kuid seekord sai teistest veidi enam punkte Lihula Gümnaasiumi võistkond, kes pääses edasi poolfinaali. Teiseks tuli Saaremaa Ühisgümnaasiumi võistkond ning kolmanda ja neljanda koha said seekord Virtsu Kooli ja Emmaste Põhikooli tublid võistkonnad. Suur tänu kõikidele osalejatele!

Virtsu Kooli video:

Lihula Gümnaasiumi video:

Saaremaa Ühisgümnaasiumi video:

Emmaste Põhikooli video:

Nutikalt netis võistlusmäng Jüri Gümnaasiumis

Nutikalt netis võistlusmäng Jüri Gümnaasiumis

Jüris toimunud Nutikalt netis piirkondlikul võistlusel osalesid lõpuks kaks kooli – Kiili Gümnaasium ja Jüri Gümnaasium. Lagedi ja Saku koolid andsid haiguste ja muude põhjuste tõttu loobumisvõidu.

Mõlemi kooli tutvustused olid väga head, kuid kuna Kiili Gümnaasiumi õpilased keskendusid enam ka e-ohutuse temaatikale, tõi see neile koolide tutvustuse eest veidi rohkem punkte. Kahoot viktoriinis olid seekord veidi nutikamad Jüri Gümnaasiumi õpilased. Väga huvitava ja hea teostuse ning ideega video oli Kiili Gümnaasiumil, kes sai selle eest maksimumpunktid. Jüri Gümnaasiumi video oli ka hea, kuid sõnum ei tulnud nii selgelt esile. QR-koodi viktoriini vastustes oli veidi põhjalikum Jüri Gümnaasiumi võistkond, samas jälle osavusmängus ja ülesannete lahendamises olid mõlemad võistkonnad võrdselt head.

Kokkuvõttes olid mõlema kooli esindajad väga tublid. Poole punktiga võitis Jüri Gümnaasiumi võistkond, kes pääses edasi poolfinaali. Suur tänu Kiili Gümnaasiumi tublile võistkonnale!

Kiili Gümnaasiumi video:

Jüri Gümnaasiumi video:

Nutikalt netis võistlusmäng Kohtla-Järvel

Nutikalt netis võistlusmäng Kohtla-Järvel

Kohtla-Järvel toimunud Nutikalt netis võistlusmängus osalesid Avinurme Gümnaasiumi ja Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi õpilased. Teised kaks piirkonna kooli andsid loobumisvõidu.

Kuigi osalejaid oli vähem, kui mõnel teisel võistlusel, oli sellest hoolimata väga tore ja tasavägine võistlus. Avinurme Gümnaasiumi tutvustus oli väga põhjalik ning õpilastel tuli esinemine väga hästi välja, Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi õpilased olid aga Kahoot viktoriinis veidi nutikamad. QR-koodi otsinguülesanne ning veebilehtede kriitiline hindamine tuli mõlema kooli õpilastel võrdselt hästi välja. Mõlemil koolil olid hästi teostatud videod, nendega saate allpool tutvuda.

Kokkuvõttes võib öelda, et mõlema kooli võistkonnad väärisid võitu, kuid seekord võitis ainult 0,1 punktiga Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi võistkond. Suur tänu kõikidele osalejatele!

Avinurme Gümnaasiumi video

Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi video

Nutikalt netis võistlusmäng Lähtel

Nutikalt netis võistlusmäng Lähtel

Lähte Ühisgümnaasiumis toimunud võistlusmängul osalesid Mustvee Gümnaasium, Lähte Ühisgümnaasium ja Tartu Veeriku Kool.

Koolide tutvustused oli huvitavad ning hästi esitatud. Koolides toimub palju ning võib öelda, et võistkondade liikmed on aktiivsed igal alal. Kahoot viktoriin oli väga pingeline, lõpuks võitis selle ühe punktiga teiste ees Mustvee Gümnaasiumi võistkond. Tartu Veeriku Kool oli jällegi veidi osavam QR koodi ülesannete lahendamises ning veebilehtede kriitilises hindamises. Lähte Ühisgümnaasium sai uudse lähenemise eest video esitamisel teistest ühe punkti rohkem. Nimelt mängis üks võistkonna liige videole klaveriga tausta, muutes selle mitmekülgsemaks. Sõnaseletuses jõudis ühe minuti jooksul teistest veidi rohkem sõnu ära arvata Tartu Veeriku Kooli võistkond.

Kokkuvõttes võitis teiste ees paari punktiga Tartu Veeriku Kool, teiseks tuli Mustvee Gümnaasiumi võistkond ning kolmandaks Lähte Ühisgümnaasiumi võistkond. Suured tänud kõikidele osalejatele!

Lähte Ühisgümnaasiumi video:

Tartu Veeriku Kooli video:

Nutikalt netis võistlusmäng Elvas

Nutikalt netis võistlusmäng Elvas

Võistlusmäng Nutikalt netis Elva Gümnaasiumis

Elva Nutikalt netis võistlusmängul osalesid Konguta Kool, Varstu Keskkool ja Elva Gümnaasium.
Kõik õpilased olid väga tublid, näiteks koolide tutvustused olid kõikidel võistkondadel sisukad ja humoorikad ning kõik teenisid selle eest maksimumpunktid. Õpilaste poolt tehtud videod kannavad olulist sõnumit, nendega saate tutvuda allpool. Võistlusmängu viktoriinid võitis Elva Gümnaasium, kuid ülesannete lahendamises ja sõnaseletuses olid koolid võrdselt tublid. Kokkuvõttes võitis ja poolfinaali pääses edasi Elva Gümnaasiumi võistkond, teiseks tuli Varstu Keskkool ja kolmandaks Konguta Kooli võistkond. Palju õnne kõikidele osalejatele!

Võistlusmängul osalejate ühispilt:

elva g

Tutvu koduse töö raames valminud videotega:

Konguta Kool:”Enne mõtle, kui laigid”

 

Elva Gümnaasium: “Vahemehe rünne”

Varstu Keskkool: “Mõtle enne, kui postitad”

Varstu KK

 

Üleeuroopaline küsitlus küberkiusamisest

Üleeuroopaline küsitlus küberkiusamisest

Euroopa Parlamendi algatusel on toimumas küsitlus küberkiusamisest, kuhu on oodatud vastama noored vanuses 12 kuni 21 aastat. Küsitluse eesmärk on välja selgitada noorte arvamused, kuidas kõige edukamalt ennetada küberkiusamist. Küsitlusele saab vastata 18.aprillini.

Küsitlusele vastamiseks vajuta allolevale pildile

küberkiusamise pilt

4. märtsil toimus Nutikalt netis võistlusmäng Ehte Humanitaargümnaasiumis

4. märtsil toimus Nutikalt netis võistlusmäng Ehte Humanitaargümnaasiumis

4. märtsil peetud “Nutikalt netis” võistlusel selgus, et Eesti koolide õpilased on üsna taibukad ning oskuslikud interneti ja informaatika teemalisi küsimusi ja ülesandeid lahendama, on need siis privaatsuse, kriitilise mõtlemise või interneti otsingu teemadel. Üsna ühtemoodi tublid olid nii eesti kui venekeelsed koolid, mis tähendab, et koolides õpitav on üsna sarnane ja hea kvaliteediga. Ei murdnud õpilasi ka ingliskeelsete tsitaatide autorite leidmine, mis oli läbi käinud ka sõnaraamatu mootoritest.

Võistluslikus rebimises oli koolide tase üsna tasavägine, mis tähendas, et esimese ja teise koha saavutamiseks tuli korraldada kaks lisaülesande lahendamist. Võidu Ehte Humanitaasgümnaaisumile andis lõpuks cd-plaadi vise, milles oli nii elegantsi kui läbimõeldust. Teisele auhinnalisele kohale jäänud Tallinna Laagna Gümnaasiumi juhendaja Piret Seepa ütles lõpetuseks, et “õnne peab ka olema, alati ei piisa ainult tark olemisest”.

Võistlusmängul sai auhinnalise neljanda koha tubli Tallinna Huminataatgümnaasiumi võistkond, kolmanda koha võitsid vaid poole punktiga teisele kohale alla jäänud nutikad Tallinna Tõnismäe Reaalkooli õpilased. Teise koha saavutasid taibukad Tallinna Laagna Gümnaasiumis õpilased ning võistlusmängu võitis tasavägises konkurentsis Tallinna Ehte Humanitaargümnaasiumi nutikas võistkond. Palju õnne ja suured tänud kõikidele osalejatele!

ehte võistlus_uudisesse

Ehte Humanitaargümnaasiumi video

 

Tõnismäe Reaalkooli video

Tallinna Laagna Gümnaasiumi video:

Partnerid