Koolitused

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus koostöös MTÜ-ga  Lastekaitse Liit, Lasteabi telefoni 116111 ning Politsei- ja Piirivalveametiga viis  õppeaastatel 2011-2014 Eesti koolides läbi 540 õpituba ja interaktiivset loengut 314 üldhariduskoolis ja 115 lasteaias. „Targalt internetis“ koolitundides  mille eesmärk oli tõsta laste ja noorte teadlikkust interneti ja kaasaegsete tehnoloogiate heast ja turvalisest kasutamisest, osalesid lapsed ja noored vanuses  6-16 aastat. Lisaks toimusid koolitused õpetajatele ja lapsevanematele.

Õppeaasta 2014-2015 teisel poolaastal ootame koolitussoove eelkõige õpetajatele ja lapsevanematele, laste- ja noorte koolitused on selleks projektiperioodiks lõppenud.  Samas on meil heameel teatada, et varem vaid Targalt internetis koolitundides pakutud ja esitletud materjalid on nüüd seotud pakettideks ning on kõigile kättesaadavad  “Targalt internetis” projekti kodulehel <http://www.targaltinternetis.ee/opetajatele/tunnikavad/>.  Õpilaste töötoad on kokku pandud lapse ealist arengut ja sotsiaalseid oskusi silmas pidades.  45 minutit kuni 1,5 tundi vältavas tunnis keskendutakse 1-2 probleemile, millele otsitakse sobiv lahendus ning pakutakse võimalikke käitumis/tegevusjuhiseid, et tulevikus libastumisi vältida.

Vastu tulles õpetajate  ja koolijuhtide soovile, alustavad 24. oktoobril 2014 kolm paralleelset e-kursust, eesmärgiga toetada õpetajat interneti ja sellega seotud problemaatikaga toimetulekul. Lisaks  jagatakse praktikult-praktikule kursuse jooksul häid nippe ja soovitusi nutirakenduste kasutamiseks klassiruumis. E-kursuste maht on 26 akadeemilist tundi/ 1 EAP, mis läbitakse 6 nädala jooksul (24.10 -09.12.2014), koolitus algab auditoorse õppepäevaga 24.10.2014 Eesti Infotehnoloogia Kolledžis.  Koolitusel osalemine on tasuta, lõpetanud saavad HITSA tunnistuse.
Registreerumine ja lisainfo kursuse kohta leiab aadressil: http://koolitus.hitsa.ee  .

Rohkem infot projekti ja selle tegevuste kohta: Triin.Kangur@hitsa.ee<mailto:Triin.Kangur@hitsa.ee

Targalt internetis projekti koolitajate kontaktid

Heily Epro                     heily1@hot.ee
Roger Puk                      roger@tlu.ee
RiinaTimberg               timbergr@hot.ee
Anneli Rumm               rummanneli@gmail.com
Eva Tšepurko               eva@valgavg.edu.ee
Katrin Mikk                   katrinmikk421@hotmail.com
Epp Leikop                    epp.leikop@gmail.com
Tiit Mauer                      tiit@rtk.tartu.ee
Vladimir Runin           vladimir.runin@gmail.com
Piret Seepa                    seepa@hot.ee
Siim Brauer                   Siim.brauer@mail.ee
Veronika Tuul             Veronika.tuul@gmail.com
Külli Võsu                      kyllivosu@gmail.com
Marika Anissimov      matika.anissimov@vilgym.edu.ee
Johanna Olesk              jojohanna.annahoj@gmail.com
Birgy Lorenz                 birgy.lorenz@gmail.com
Kalev Pihl                       kalev.pihl@sk.ee
Margit Savisaar            margit@savisaar.ee
Eva Palk                          eva.palk@gmail.com
Tarmo Rosenfeldt       tarmo.rosenfeldt@bcs.ee
Dmitri Mištšenko        Dmitri.infojuht@gmail.com
Olga Šumailova                olgashum@gmail.com
Svetlana Vladimirova   vlaass@gmail.com
Svetlana Dõtšenko          svetlana_dychenko@hotmail.com
Ando Urbas                       ando.urbas@eesti.ee
Aivar Paas                         aivar.paas@gmail.com
Aare Kirna                        aare@arvutikaitse.ee
Albina Rževskaja        albinarz@gmail.com

 

 

 

FacebookTwitterGoogle+Pinterest