Üritused

Noortepäev Solarises pakkus infot ja meelelahutust

28.10.2011

Noortepäev Solarises pakkus infot ja meelelahutust

Tiigrihüppe SA korraldatud projekti „Targalt Internetis“ noortepäev Solarise keskuses aitas koolivaheaega sisustada vajaliku teabega internetiturvalisusest ning pakkus meelelahutust. Huvilisi oli noortepäeval uudistamas igas vanuses, lapsed tunglesid loomulikult Kinecti võistlusest osa võtma.

Kinect on arvutimäng, kus mängija kasutab mängu juhtimiseks oma kehaliigutusi, häält, esemete või piltide näitamist. Teisisõnu – ei mingit pulti. Nii oli Solariseski tore vaadata suure ekraani ees hüplevaid, keksivaid, painutavaid, kummarduvaid ja siis jälle hüplevaid lapsi. Aga enne mängima pääsemist tuli testida teadmisi, vastata tuli kuuele küsimusele. Kuidas levivad arvutiviirused? Mida teha, kui sulle on saadetud kahtlane e-mail? Millal võib internetis teistele oma telefoninumbri avaldada? Kes kohe vastust ei teadnud, võis soovi korral samas asjatundjatelt küsida, MTÜ Arvutikaitse juhataja Aare Kirna ja Sertifitseerimiskeskuse AS juhataja Kalev Pihl olid nö suure lava esinejad. Artise kinos sai vaadata “Netilammaste” filmiprogrammi.

Noortepäeval, mis toimus reedel, 28. oktoobril, olid abiks noored ise. Jutule sain Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi 11. klassi noormeeste Hendriku, Kevini ja Kaareliga.

Hendrik ja Kevin: „Meie ülesanne on siin noori juhendada, aidata mänge läbi viia, suunata noori küsimusi küsima ja harida neid teemal „Turvaline internet“. Peame rääkima enda kogemustest, meie missioon on õpetada nooremaid.“

Kas tunglemist on noortepäeval palju? Kevin, Hendrik ja Kaarel: „Tegelikult ikka on. Suurusjärku, kui palju noori on täna siin käinud, ei oska öelda, see käib lainete kaupa. Alla 14-aastaseid on rohkem näha.“

Poisid arvasid, et nad ise on internetiturvalisuses asjatundjad. Loomulikult ei tea nad kõike, aga siiski rohkem kui tavakasutajad ning oma teadmisi tahavadki nad jagada. Näiteks et nad kindlasti ei avalda Internetis suheldes oma isiklikke andmeid ja peavad meeles, et parool on nagu hambahari: seda teistega ei jagata ning vahetada tuleb seda iga kolme kuu tagant.

“Targalt Internetis” noortepäeva toimumist toetasid Tiigrihüppe SA, Sotsiaalministeerium, Euroopa Komisjoni programm Safer Internet, Lastekaitse Liit, Politsei- ja Piirivalveamet, Lasteabitelefon 116 1111  ja Microsoft.

Madli Leikop

Allikas: http://koolielu.ee/pg/info/readnews/141515





Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic