Üritused

Turvalise Interneti päeva konverents 2014

11.02.2014

Turvalise Interneti päeva konverents 2014

11. veebruaril 2014 algusega kell 09:30 toimub Meriton Hotell Tallinna Konverentsikeskuses „Targalt Internetis“ projekti raames Turvalise Interneti päeva konverents „Nutikalt netis – hoia ennast ja oma raha!“, kus võetakse luubi alla erinevad IT- ja mobiilsideteenused ning pakutakse lahendusi küsimusele, kuidas turvaliselt tarbida internetiteenuseid.

Konverentsil räägitakse mobiiliäppide varjatud külgedest, samuti sellest, kuidas jälgida, et pangakaardid ei hakkaks elama oma elu. Lisaks tuleb jutuks mobiil-ID kasulikkus ja mis on „õngitsemine“.

Esinejate hulka kuuluvad teiste seas nii tunnustatud IT-turvalisuse spetsialistid, samuti Kaitseliidu küberkaitse üksuse ning Politsei- ja Piirivalveameti esindajad. Kohal on ka telekommunikatsioonifirmade ja pankade esindajad, kes ekspertpaneelis vastavad publiku küsimustele. Üritust modereerib tehnoloogiaajakirjanik ning Digitunni saatejuht Mart Parve.

Kõigil konverentsil osalejatel on võimalus kohapeal sõlmida tasuta mobiil-ID leping ning see ka koheselt aktiveerida.

Konverents on tasuta.

Kõige pisematele konverentsikülalistele on avatud lastehoid.

Konverentsist huvitatutel oli võimalus jälgida otseülekannet aadressilt http://www.itcollege.ee/cdn/livestream/konverents/ või uudisteportaali Delfi.ee vahendusel.

Konverentsi ettekandeid saab järele vaadata siit http://www.targaltinternetis.ee/artiklid/2014-konverentsi-ettekanded/

Konverentsi ajakava

09.30 – 10:00 Registreerimine

10:00 – 10.10 Sissejuhatus – Elmar Vaher, Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor

10.10 – 10.55 Äppide varjatud küljed – Anto Veldre, infoturbe ekspert, CERT Eesti

10.55 – 11.40 Mobiil-ID ja ID-kaart, NutiKaitse 2017 – Kalev Pihl, AS Sertifitseerimiskeskuse juhataja
Mis on mobiil-ID? Kas ja miks on see parem kui ID-kaart? Kuidas kumbki neist täpselt toimib? Kuidas ja kui hästi on need kaitstud ning mismoodi kaitseb mobiil-ID ja ID-kaardi kasutamine mind? Tutvustame projekti NutiKaitse 2017.

11.40 – 12.30 Lõuna

12:30 – 13:00 Ekspertpaneel: Nutitelefonid – müüdid ja tegelikkus (Mobiilsideoperaatorid; AS Sertifitseerimiskeskus)
Millega tuleb arvestada nutitelefoni ostes? Mis on nutitelefoni plussid, millised on miinused ning kuidas neid teadlikult vältida kasutades õigeid teenuseid ja seadeid? Mida jälgida oma nutitelefoni juures ning kuidas võtta oma nutitelefon enda kontrolli alla? Millised on levinuimad müüdid nutitelefonide kohta ning kui palju on neis tõde?

13:00 – 13:30 Oma arvuti ja nutiseadmete tehniline kaitsmine – Andrus Padar, Kaitseliidu küberkaitse üksuse pealik
Selgitame miks, kuidas, millega ja mille eest tegelikult oma arvutit või nutiseadet kaitsma peab. Mis siis reaalsuses juhtub, kui seda ei tehta? Oht ainult endale, oma varale või ka riigile ja ühiskonnale?

13:30 – 14:00 Ekspertpaneel: Minu raha internetis (Pangad; Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium; Politsei- ja Piirivalveamet).
Kuidas kasutada oma krediit- ja deebetkaarti nii, et ennast ja oma raha säästa. Kuidas käituda oma raha ja kaartidega välismaal ja internetis? Mida saan ma ise teha enda ja raha kaitseks? Milliseid teenuseid pakub selleks välja pank? Milliseid riik?

14:00 -14:30 kohvipaus

14:30 – 15:00 Õngitsemine (Phishing) – Dmitri Rudakov, Politsei- ja Piirivalveameti Keskkriminaalpolitsei vaneminspektor
Mis on õngitsemine? Mis ohtu see minu jaoks kujutab? Kuidas seda ära tunda ja vältida?.

15:00 – 15:45 Mängurlus ja selle mõju inimese psüühikale? – Pille-Riin Kaare, Hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskuse juhtiv psühholoog

15:45 Konverentsi lõpetamine





Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic