Noortepaneel

Noortepaneel 2010-2012

noortepaneelNoortepaneeli liikmed november 2010- mai 2012:

Elina ja Kristo Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumist
Hendrik ja Kevin Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist
Angelina ja Karina Ehte Humanitaargümnaasiumist
Kairi ja Kristiina Tallinna Ühisgümnaasiumist
Kristen ja Mari Valga Gümnaasiumist
Kristina  Kohtla-Järve Gümnaasiumist
Marek Tallinna Lilleküla Gümnaasiumist
Piret, Tauno ja Kristjan Kuressaare Gümnaasiumist
Sander Põlva Ühisgümnaasiumist

Esimese noortepaneeli tegevused:

 • Noortepaneeli liikmed Kevin, Kristjan ja Piret osalesid 2012. aasta e-õppe nädala  “Kool kui digikodanikuks kasvamise koht”  õppevido Sotsiaalvõrgustik ja digijälg” valmistamisel. Videot saa vaadata siit
 • 21.-22. jaanuaril toimus Viljandimaal Holstre-Polli Tervisekeskuses projekti „Targalt internetis“ noortepaneeli esimene kohtumine. Projekti koolitusmeeskond tutvustas noortele meetodeid, mida nad ise koolituste töötubades kasutavad. Noortele jagati meediaalaseid teadmisi ning aidati filmida Turvalise interneti päeva konverentsi ettekande videot, millega on võimalik tutvuda projekti veebilehel 2011. aasta Turvalise interneti konverentsi materjalide juures.
 • 15.-16. aprillil toimus Padisel Kallaste turismitalus projekti „Targalt internetis“ noortepaneeli teine koolitusseminar. Seminari esimesel päeval arutati interneti kasutamisega seotud juhtumeid, mille puhul on politseisse pöördutud. Seminari teisel päeval toimus loeng ja arutelu küberkaitsest riigi ja rahvusvahelisel tasandil ning sellest, kuidas kaitsta oma arvutit viiruste eest.
 • 12.-15. augustil  toimus projekti “Targalt internetis “ suveseminar Remnikul. Kokku osales seminaril 34 noort koolidest üle Eesti. Osalejate hulgas oli ka neli Soome Noortepaneeli esindajat koos juhendajaga. Eesti ja Soome noortepaneeli liikmed tutvustasid oma tegevusi. Seminari raames toimus kaks koolitust: „Kuidas hästi esineda ja meediaga edukalt suhelda“ ning „Kuidas kasutada Foorumteatri meetodeid arutamaks interneti kasutamisega seotud probleeme ning nendele lahenduse leidmiseks“.
 • 2.-3. detsembril 2011 toimus Pedasel Noortepaneeli neljas koolitusseminar. Seminari jooksul said noored teadmisi, kuidas iseseisvalt läbi viia teemakohast infotundi noorematele õpilastele, ning koostasid projekti eksperdi Birgy Lorenzi juhendamisel kaks lauamängu:  profiili loomine sotsiaalvõrgustikus suhtlemiseks;  teekonna läbimine vastates interneti turvalisuse küsimustele. Arutati ning määratleti Noortepaneeli liikmete ülesanded 2012. aasta Turvalise interneti päeva läbiviimisel.
 • Viies ja ühtlasi ka viimane seminar toimus 3.-4. veebruaril 2012 Nelijärvel. Seminaril tutvustasid noored kavandatud tegevusi oma koolides tähistamaks Turvalise interneti päeva.

Lisaks arutleti selle üle, kuidas parimal viisil Noortepaneeli tegevust tutvustada avalikkusele ja milline peaks olema Noortepaneeli liikmete roll jätkuprojektis.

Seminaride vahelisel ajal toimus liikmete aktiivne suhtlemine Facebooki Noortepaneeli lehe kaudu.

Seminaridel omandatud oskused rakendati ka praktikasse. Noortepaneeli liikmed viisid projekti jooksul läbi mitmeid interneti turvalisuse töötubasid noorematele õpilastele nii oma koolis kui ka aitasid töötube läbi viia teistes koolides.

Noortepaneeli liikmed osalesid aktiivselt 28. oktoobril 2011. aastal Solarise (Tallinn) keskuses toimunud Targalt internetis noortepäeva läbiviimisel korraldades tegevusi kohalviibinud lastele ja noortele.

Aprillis 2012 etendasid Noortepaneeli liikmed lastele projekti raames valminud multifilmi „Jänku-Juss avastab internetimaailma“ ainetel lühinäidendi Tallinna ja Pärnu raamatukauplustes toimunud lastekas.ee lastehommikutel.

Noortepaneeli liikmed esindasid Eestit ka rahvusvahelistel foorumitel. Kevin Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist esindas Eestit Euroopa noortepaneelis Turvalise Interneti Foorumil Luksemburgis 2011. aasta novembris. Euroopa riikide noortepanellistide suvekoolis „European Youth Speaks Out on Romania on Safer Internet for Children“ 2011. aasta juulis Rumeenias osales Tauno Kuressaare Gümnaasiumist.

Mais 2012 Berliinis toimunud rahvusvahelisel konverentsil „Risk-taking online behaviour – young people harm ja resiliance“esindasid Eesti noortepaneeli söakalt sõna võttes Hendrik ja Kairi.

Partnerid

 • logo-0
 • logo-1
 • logo-2
 • logo-3
 • logo-4
 • logo-5
 • logo-6
 • logo-7
Easysoftonic