Noortepaneel

Noortepaneeli seminarid

noortepaneel-12112016

Noortepaneeli seminar Nelijärvel

11.-12. novembril 2016 toimus Nelijärve Puhkekeskuses Targalt internetis noorte seminar, mille eesmärk oli anda õpilastele teadmisi ja oskusi nutivahendite kasutamiseks ning kaasata neid teavitusürituste ettevalmistamisse.

Seminaril osalesid õpilased Jõhvi Põhikoolist, Harkujärve Põhikoolist, Kristiine Gümnaasiumist, Tallinna Mustamäe Gümnaasiumist, Tallinna 21. Koolist ja Kuusalu Keskkoolist, kokku 25 inimest.

Veebikonstaabel Maarja Punak jagas õpilastele näpunäiteid nutivahendite turvalisemaks kasutamiseks, koos arutati erinevaid strateegiaid, kuidas vastata kiusamisele ja ebameeldivatele sõnumitele, ning lisaks arutleti ka muudel noori huvitavatel teemadel. Lasteabitelefoni 116111 töötoas said noored pakkuda enda ideid lastele ja noortele suunatud järgmise teavituskampaania ettevalmistamiseks. Lastekaitse Liidu töötoas arutati fotode tegemise ja jagamisega seotud reeglite ja heade tavade üle ning testiti oma teadmisi nutivahendite kasutamisega seotud teemadel QR koodi ja Kahoot viktoriinis. Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse töötoas said õpilased katsetada töötamist väikeste robotite Ozobotide ja LittleBitsidega. Lisaks tubastele tegevustele toimus lumistes välitingimustes lõbus fotojaht.

Noortepaneeli seminar Kõrvemaal

VõistlusmängNoortepaneeli järjekordsele kokkusaamisele, mis toimus 27.-28. novembril 2015 Kõrvemaal, tulid kokku 12-19 aastased noored erinevatest koolidest üle Eesti. Iga kord on noortepaneeli kohtumistel erinevad tegevused. Sellel noortepaneeli kohtumisel arutasime uue kodulehe kujundust .Me arutasime, kuidas teha projekti kodulehte paremaks: nt. tegime ettepaneku et veebilehel võiks suured teemad alapealkirjastada, ning teha rohkem õppevideoid, mida lehel esitada. Järgmise päeva hommikul arutasime, kuidas tähistada koolides rahvusvahelist Turvalise  interneti päeva, mis 2016.aastal on 9.veebruaril. Meil käis külas ka Hans Metsoja Microsoftist. Ta rääkis meile viirustest ja paroolidest. Peale tubaste tegevuste jätkus meil aega ka õues tegutsemiseks. Panime end proovile seiklusrajal, kus oli vaja täpset silma, et tabada metsloomi, mis küll õnneks olid kunstmaterjalist.
See seminar näitas, et kui kokku tuleb kamp noori, võib juhtuda imesid.

Otto, Karl, Dalia, Robert, Vlad, Georg, Juta, Lauri, Kirke ja Kelian 

Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic