Üritused

Targalt internetis noortepaneeli sügisseminar

03.11.2017

Targalt internetis noortepaneeli sügisseminar

Targalt internetis noortepaneeli 2017.aasta sügisseminar toimus 3.-4.novembril Kloogaranna noorte-laagris. Kahepäevasel seminaril said noored täiendada oma teadmisi ja oskusi, et digimaailmas nuti-kalt ja turvaliselt toime tulla.

Seminar algas õpitoaga, kus veebikonstaabel Maarja Punak rääkis noortele, kuidas ja millisel eesmärgil sotsiaalmeedia kasutab kasutajate andmeid. Kahetunnise töötoa tesies pooles arutles Maarja koos noortega, missuguseid riske noored internetis suheldes kogevad, ise võtavad ja kuidas nendega toime tulevad. Koos noortega arutleti teemal, miks on oluline, et igaüks mõtleks läbi, kellega ta saaks rääkida nõu ja abi saamiseks, kui midagi halba on juhtunud.

Õpitoale järgnes kahetunnine seikluslik mäng „100 mölki“ Kloogaranna noortelaagri territooriumil, milles noored panid proovile oma oskused tahvli abil orienteeruda ja leida kontrollpunktid, et vastata tahvlile ilmunud küsimustele. Mängu tuli panna ka strateegilised oskused, et täpselt 100 punkti, ei rohkem ega vähem, saada.

Päeva lõpetas kaardimängu #suurim julgus mängimine. Mängimiseks jaguneti kahte gruppi eesmärgiga arutleda mängu juhtumikaartidel esitatud olukordade üle ja leida ühine lahendus. Arutelud kujunesid väga elavaks, ning mõne juhtumi puhul võttis ühise lahenduse leidmine rohkem aega, kuid iga olukorra puhul jõuti ühisele lahendusele. Lisaks said noored ülesande ise kirjeldada ja lisada juhtum, mida nad ise või nende kaasalased on kogenud või neile on see teatavaks saanud ja, mida mängu juhtumikaardipakis ei ole.

Seminari teisel päeval toimus õpituba koolitaja ja ettevõtja Veiko Hani juhtimisel. Õpitoas rääkis Veiko, miks on oluline oma nutiseadet kaitsta ja, mida selleks saab ja peab tegema. Et jutt paremini kinnistuks, said noored ka koduse ülesande teha oma käitumise ja seadmete turvaaudit.

Seminari viimases osas nuputasid osalejad online viktoriini jaoks küsimusi ja vastuste variante neile.Viktoriin, mile eesmärk on motiveerida interneti kasutajaid läbimõeldud ja turvalisele käitumisele, saab kahoot-i keskkonnas avalikkusele kättesaadavaks 2018.aasta Turvalise interneti päeva tähistamise kampaania raames.

Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic