Üritus “Üks äge IT-päev TalTechis”
16.05.2025
16. mail toimus KüberPuuringu parimatele, IT-õpetajate programmi lõpetajatele ja Iduprojekti ägedaimatele “Üks äge IT-päev TalTechis”, mille raames tehti läbi CTF võitlus, kuulati parimaid iduprojekte, toimus uue krati “IT-Huvi2rataja” tutvustus ning tõmmati 2024/2025 kooliaasta küberturvalisuse alastele tegevustele joon alla.
- Iduprojekt ehk TalTechi Noorte IT-iduettevõtlusoskuste arendamise programm tutvustab põhikooli ja gümnaasiumiõpilastele ettevõtluse ja iduettevõtluse põhialuseid. Programmi eesmärk on toetada loov- ja uurimistööde sidumist infotehnoloogia-alaste äriideede arendamisega. Projektis osalevad 7.–12. klassi ja kutsekoolide õpilased üle Eesti. Loe siit lähemalt.
- KüberPuuring on TalTech korraldatav küberturvalisuse algajate noorte võistlus 7.-12. Klassidele ja kutsekoolide õpilastele. Igal aastal osalevad sügisel õpilased eeloorus ja tiimivõistlusel, mille auhinnaks on kevadel toimuv põnev päev ülikoolis. Võistlus on Targalt Internetis projekti osa.
- IT-õpetajate programm on TalTech IT-teaduskonna programm õpetajatele, kes soovivad enam teada saada IT õpetamise rõõmudest ja muredest. IT-õpetajate programmi toetatakse programmi „Inseneriakadeemia ja IT Akadeemia kõrghariduses“ raames. Loe siit lähemalt.
Päeva raames anti üle ka tänu kahele 2025 aasta põgenemistoa konkursi võitjale: Janar sepp (Saaremaa Gümnaasium) ja Martin Saul, Sven Pütsep (Võru Gümnaasium).