Üritused

Nutikalt netis võistlusmängu poolfinaal Tartus

27.04.2016

Nutikalt netis võistlusmängu poolfinaal Tartus

27. aprillil toimus Nutikalt netis poolfinaal Tartu Veeriku Koolis. Sellele võistlusele olid pääsenud Tartu Veeriku Kool, Elva Gümnaasium, Kohtla-Järve Järve Gümnaasium, Pärnu Vanalinna Põhikool ja Ilmatsalu Põhikool, kes kõik olid võitnud oma piirkondliku võistluse.

Poolfinaalis tuli võistkondadel oma kooli teistele tutvustada ning anda teada, mida tehakse nende koolis e-ohutuse valdkonnas. Tartu poolfinalistid tegid väga head ja informatiivsed ettekanded. Enim punkte sai tutvustuse eest Pärnu Vanalinna Põhikooli võistkond, kuna nende tutvustus oli tõesti väga põhjalik. Viktoriin toimus poolfinaalis kuldvillaku stiilis ning õpilased said küsimusi valida järgmiste teemade hulgast: arvuti ajalugu, firmad ja inimesed, faililaiendid, logod, interneti turvalisus. Kõige suurema skooriga lõpetas selle Ilmatsalu Põhikooli võistkond ja teiseks tuli Tartu Veeriku Kooli võistkond. Koduse tööna olid õpilased ise loonud veebi mõnest e-ohutuse teemast ning sinna juurde ka teadmisi mõõtva testi. Kõik testid olid väga head ja õpetlikud, neid saab lahendada ni kodus kui ka koolitunnis.

Koduste tööde eest andsid punkte nii vastasvõistkondade õpilased kui ka žüriiliikmed. Enim punkte sai Pärnu Vanalinna Põhikooli veebileht, kuid ka teisi hinnati väga kõrgete punktidega.

Järgnevalt tuli õpilastel ära arvata, kes või mis on pildil. Ruumi erinevatesse kohtadesse oli paigutatud 6 pilti ning internetti ja nutiseadmeid kasutades tuli leida õige vastus. Selleks kasutasid õpilased erinevaid meetodeid, teiste hulgas ka pildituvastusmeetodit. Ilmatsalu Põhikooli ja Elva Gümnaasiumi võistkondadel õnnestus  kõikidele küsimustele õiged vastused leida ning teenisid selle eest 6 punkti.

Viimaseks võistluseks oli klikivõistlus, kus õpilastel tuli 10 sekundi jooksul klikkida nii mitu korda kui tal see parasjagu õnnestub. Selgus, et klikimeistrid tulid Ilmatsalu Põhikoolist.

Kokkuvõttes oli võistlus väga tasavägine ning mõnede koolide punktivahe alla ühe punkti. Finaali pääsesid suurimate punktisummadega Ilmatsalu Põhikooli ja Elva Gümnaasiumi õpilased. Auhinnalise kolmanda koha saavutas Tartu Veeriku Kooli võistkond ning tublile neljandale ja viiendale kohale tulid Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi ja Pärnu Vanalinna Põhikooli võistkonnad. Palju õnne ja suur tänu kõikidele osalejatele!

Kogume siia veebilehele kokku koduste tööde lingid. Hetkel on teil võimalik tutvuda järgnevate veebilehtede ja testidega:

Ilmatsalu Põhikooli veebileht ja test: www.turvalinearvuti.weebly.com

ilmatsalu veeb

 

Elva Gümnaasiumi veebileht ja test: http://elvagdigiriiul.weebly.com/targalt-internetis.html

elva veeb

 

Tartu Veeriku Kooli veebileht ja test: http://veerikunn.weebly.com/

veeriku veeb

Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic