Üritused

Noortepaneeli suveseminar

18.06.2017 - 21.06.2017

Noortepaneeli suveseminar

Projekti Targalt internetis noortepaneeli ja Soome Turvalise Interneti Keskuse noortepaneeli ühine suveseminar toimus 18.-21.juunil Pivarootsi Õppe- ja Puhkekeskuses. Suveseminari eesmärgiks oli anda noortele uusi teadmisi ja oskusi ning võimaldada noortel  jagada oma kogemusi projektitöös osalemisest.

Suveseminari esimesel päeval tutvustasid Eesti ja Soome noortepaneeli liikmed vastastikku oma tegevusi ning erinevate mängude ja harjutuste kaudu õppisid üksteist ka lähemalt tundma. Kahel järgneval päeval toimusid nii Soome kui ka Eesti juhendajate eestvedamisel temaatilised õpitoad noortele. N-ö Soome päeval toimus Soome Mannerheimi Lastekaitse Liidu noortejuhendajate eestvedamisel kaks töötuba: esimeses said noored teada, mis on positiivne pedagoogika, kuidas see toimib ja kuidas selle kaudu enda tugevusi tundma õppida ja neid kasutada. Soome juhendajate käe all õppisid noored ka, kuidas kvaliteetseid videoid valmistada.

Eesti päeva juhatas sisse MTÜ Nukufilmi Lastestuudio animafilmi töötuba, kus noored said teadmisi ja oskusi, kuidas valmistada animafilmi. Töötoa jooksul valmis 3 lühikest animafilmi eelnevalt noorte poolt valmis mõeldud stsenaariumite alusel. Animafilmide teemaks oli, kuidas internetis targalt toimetada, ning valminud lühifilme on võimalik kasutada õppematerjalina projekti edasises töös. Peale lõunat viis psühholoog Mihkel Vellström läbi töötoa teemal, milline on pahatahtlik käitumine internetis, miks seda tehakse ja kuidas sellega toime tulla. Töötoas toimus elav mõttevahetus ja arutelu noorte vahel. Päeva lõpetas Barbara Haage (MTÜ Eesti Abikekused, lasteabitelefon) eestvedamisel toimunud väitluse õpituba. Enamikule noortest oli see esimene kord väidelda etteantud reeglite kohaselt.

Nelja seminaripäeva sisse mahtusid ka vaba-aja tegevused: korvpallimäng, ujumime, matk ja ühised mängud.

Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic