Üritused

Novembris algavad Targalt internetis võistlusmängud

08.11.2013 - 11.12.2013

Novembris algavad Targalt internetis võistlusmängud

Lastekaitse Liit koostöös Hariduse Infotehnoloogia Innovatsioonikeskuse, Inimeseõpetuse Ühingu, Eesti Informaatikaõpetajate Seltsi  ja Eesti Väitlusseltsiga korraldab interaktiivse võistlusmängu „Targalt internetis“, mille peaauhinnaks on reis Brüsselisse. Lisaks peaauhinnale on kõikidele osavõtjatele meened.

Võistlusmängu eesmärk on innustada õpilasi omandama teadmisi ja oskusi interneti ning digitaalsete kommunikatsioonivahendite targemaks ja turvalisemaks kasutamiseks. Võistlusmäng „Targalt internetis” sisaldab viktoriini, rollimänge, väitlust, koduseid ülesandeid (nt video tegemine) ning osavusmänge. Finaalis on kõikidel osalejatel võimalus osaleda lisaks ka robootika töötoas.

Võistlusmängu „Targalt internetis”ülesanded käsitlevad järgnevaid teemasid: suhtlemine võrgustikes ja privaatsus, kontod ja keskkonnad, mobiilsed vahendid, veebisisu kriitiline hindamine, positiivne legaalne veeb – muusika, filmid, mängud, kuidas ennast tehniliselt kaitsta (viirused ja pahavara).

Võistlusmängu on oodatud osalema 40 kooli üle Eesti. Koolivõistkonnas on 4-6 liiget ning juhendaja. Ühest koolist saab osaleda üks võistkond, kuhu kuuluvad 7. ja 8. klasside õpilased (parimal juhul poisse ja tüdrukuid võrdselt).

Võistlusmäng viiakse läbi kolmes voorus: 10 piirkondlikku võistlust, 2 poolfinaali ja finaal.

Piirkondlike võistluste toimumisajad:
8.11 Pärnu
13.11 Põlva
14.11 Lähte
19.11 Jõhvi
26.11 Kuusalu
27.11 Peetri
5.12 Kärdla
6.12 Lihula
10.12 Nissi
11.12 Tallinn

Kaks poolfinaali ja finaal toimuvad 2014. aasta veebruaris ja märtsis. Võistlusmäng algab orienteeruvalt kell 12.00 ja kestab kokku 3 tundi. Korraldajad katavad osalejate transpordikulud. Osalejatele pakutakse ka toitlustust.

Võistlusmängu tulemused saadetakse osalenud koolidele ning avaldatakse Targalt internetis veebilehel www.targaltinternetis.ee, Lastekaitse Liidu veebilehel http://www.lastekaitseliit.ee ja HITSA Innovatsioonikeskuse veebilehel www.innovatsioonikeskus.ee.

Palume Teil osalemissoovi korral registreerida oma kool võistlusmängule hiljemalt 20. septembriks juuresoleval vormil: Please select a valid form

Registreerunud kool saab peale registreerimist võistlusmängu täpse ajakava koos juhendiga.

Lisainfo:  kerli@lastekaitseliit.ee.

Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic