Üritused

Nutikalt netis võistlusmängu poolfinaal Tallinnas

26.04.2016

Nutikalt netis võistlusmängu poolfinaal Tallinnas

26. aprillil toimus Nutikalt netis poolfinaal Tallinnas Kristiine Gümnaasiumis. Sellele võistlusele olid pääsenud Kristiine Gümnaasium, Kuusalu Keskkool, Ehte Humanitaargümnaasium ja Lihula Gümnaasium, kes kõik olid võitnud oma piirkondliku võistluse. Jüri Gümnaasium ei saanud viimasel hetkel siiski osaleda.

Poolfinaalis tuli võistkondadel oma kooli teistele tutvustada ning anda teada, mida tehakse nende koolis e-ohutuse valdkonnas. Kõik koolid ja õpilased olid selles vallas väga aktiivsed. Enim punkte sai tutvustuse eest Kristiine Gümnaasiumi võistkond, kuna see oli tõesti väga põhjalik. Viktoriin toimus poolfinaalis kuldvillaku stiilis ning õpilased said küsimusi valida järgmiste teemade hulgast: arvuti ajalugu, firmad ja inimesed, faililaiendid, logod, interneti turvalisus. Kõige suurema skooriga lõpetas selle Kristiine Gümnaasium, napilt teiseks tuli Kuusalu Keskkooli võistkond. Koduse tööna olid õpilased ise loonud veebi mõnest e-ohutuse teemast ning sinna juurde ka teadmisi mõõtva testi. Kõik testid olid väga head ja huvitavad, neid saab lahendada ni kodus kui ka koolitunnis.

Koduste tööde eest andsid punkte nii vastasvõistkondade õpilased kui ka žüriiliikmed. Enim punkte sai taaskord Kristiine Gümnaasium, kuid ainult 0,2 punkti vähem sai Lihula Gümnaasiumi veeb ja test.

Järgnevalt tuli õpilastel ära arvata, kes või mis on pildil. Ruumi erinevatesse kohtadesse oli paigutatud 6 pilti ning internetti ja nutiseadmeid kasutades tuli leida õige vastus. Selleks kasutasid õpilased erinevaid meetodeid, teiste hulgas ka pildituvastusmeetodit. Ehte Humanitaargümnaasiumi võistkond oli tubli ning leidis kõikidele küsimustele õiged vastused ning teenis selle eest 6 punkti.

Viimaseks võistluseks oli klikivõistlus, kus õpilastel tuli 10 sekundi jooksul klikkida nii mitu korda kui tal see parasjagu õnnestub. Selgus, et klikimeistrid tulid Kuusalu Keskkoolist.

Kokkuvõttes oli võistlus väga tasavägine ning mõnede koolide punktivahe alla ühe punkti. Finaali pääsesid suurimate punktisummadega Kristiine Gümnaasiumi ja Kuusalu Keskkooli õpilased. Auhinnalise kolmanda koha saavutas Lihula Gümnaasiumi võistkond, keda lahutas teisest kohast ainult 0,4 punkti, ning tublile neljandale kohale tuli Ehte Humanitaargümnaasiumi võistkond. Palju õnne ja suur tänu kõikidele osalejatele!

Kogume siia veebilehele kokku koduste tööde lingid. Hetkel on teil võimalik tutvuda järgnevate veebilehtede ja testidega:

Kuusalu Keskkooli veebileht ja test: lingid.ee/petukiri

kuusalu veeb

Lihula Gümnaasiumi veebileht ja test: bit.ly/lgnutikas

lihula veeb

Ehte Humanitaargümnaasiumi veebileht ja test: http://ehtehgnet.blogspot.com.ee/.

ehte veeb

Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic