Üritused

Pärnus toimus esimene Targalt internetis võistlusmäng

08.11.2013

Pärnus toimus esimene Targalt internetis võistlusmäng

Reedel, 8. novembril toimus Pärnu Ülejõe Gümnaasiumis Targalt internetis võiglusmängu esimene võistlus. Selles osalesid Surju Põhikooli, Pärnu Vanalinna Põhikooli, Pärnu Ülejõe Gümnaasiumi ning Kilingi- Nõmme Gümnaasiumi õpilased koos juhendajatega.

Võistlusmängu eesmärk on innustada õpilasi omandama teadmisi ja oskusi interneti ning digitaalsete kommunikatsioonivahendite targemaks ja turvalisemaks kasutamiseks.

Pärnus võistelnud noored olid võistlusmänguks hästi ettevalmistunud ning selgus, et mõned õpilased olid lausa koolivaheajal videot filmimas ja kokku monteerimas käinud. Tulemus oli seda väärt. Kahjuks ei saa me videoid veel teiega jagada, selleks peavad kõik piirkondlikud võistlusmängud olema toimunud. Peale viimast võistlusmängu detsembris paneme kindlasti videod Targalt internetis veebilehele tutvumiseks üles.

Koolide tutvustused olid huvitavad ja ülevaatlikud ning üks võistkond esitas oma koolist lausa laulu. Ka viktoriin tundus osalejatele mitte väga suurt raskust valmistavat. Rollimängus said noored näidata oma näitlejameisterlikkust ning väitluses oma argumenteerimise oskust.

Žürii esindaja projekti Targalt internetis koordinaatori Malle Hallimäe sõnul oli võistlus väga tasavägine ning kõik noored väga tublid. Väitlusseltsi esindaja kiitis tublisid väitlejaid ning soovitas mõnel osalejal lausa väitluse meistrivõistlusel osaleda.

Koolide videotega on võimalik tutvuda järgnevatel linkidel:
Kilingi Nõmme Gümnaasium
Surju Põhikool
Pärnu Vanalinna Põhikool

Tasavägises võistluses saavutas napi võidu Pärnu Vanalinna Põhikooli võistkond, kes pääseb edasi võistlusmängu poolfinaali. Palju õnne! Soovime tänada kõiki võistlusmängul osalenud noori, kes olid aktiivsed ja taibukad.

Homme, 14. novembril toimub võistlusmäng Lähte Ühisgümnaasiumis.

Võistlusmängu korraldab Lastekaitse Liit koostöös Hariduse Infotehnoloogia Innovatsioonikeskuse, Eesti Informaatikaõpetajate Seltsi, Inimeseõpetuse Ühingu ja Eesti Väitlusseltsiga.

Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic