Üritused

Registreeri oma kool võistlusmängule “Nutikalt netis”

14.12.2015

Registreeri oma kool võistlusmängule “Nutikalt netis”

MTÜ Lastekaitse Liit koostöös Eesti Informaatikaõpetajate Seltsiga kutsub Teie kooli osalema interaktiivses võistlusmängus „Nutikalt netis“.

Võistlusmängu eesmärk on innustada õpilasi omandama teadmisi ja oskusi interneti ning digitaalsete kommunikatsioonivahendite targemaks ja turvalisemaks kasutamiseks. Võistlusmäng „Nutikalt netis” sisaldab viktoriini, rollimänge, kodust ülesannet (piirkondlikus voorus nt temaatilise lühivideo tegemine), osavusmänge ja poolfinaalis ning finaalis ka väitlust. Finaalis on kõikidel osalejatel võimalus osaleda lisaks ka robootika töötoas.

Võistlusmängu ülesanded käsitlevad järgnevaid teemasid: suhtlemine võrgustikes ja privaatsus, kontod ja keskkonnad, mobiilsed vahendid, veebisisu kriitiline hindamine, positiivne legaalne veeb – muusika, filmid, mängud, kuidas ennast tehniliselt kaitsta (viirused ja pahavara).

Osalema on oodatud 40 kooli üle Eesti. Koolivõistkonnas on 4-6 liiget ning juhendaja. Ühest koolist saab osaleda üks võistkond, kuhu kuuluvad 6. ja 7. klasside õpilased (parimal juhul võrdselt poisse ja tüdrukuid).

Võistlusmäng viiakse läbi kolmes voorus: 10 piirkondlikku võistlust, 2 poolfinaali ja finaal. Piirkondlikud võistlused toimuvad viies nö tinglikus piirkonnas: Põhja-Eesti, Ida-Eesti, Lääne-Eesti, Kesk-Eesti ja Lõuna-Eesti 2016. aasta veebruari lõpus ja märtsis. Kaks poolfinaali ja finaal toimuvad aprillis ja mais. Võistlusmäng algab orienteeruvalt kell 12.00 ja kestab kokku 3 tundi. Korraldajad katavad osalejate transpordikulud ning kohapeal pakutakse suupisteid.

Võistlusmängu tulemused saadetakse osalenud koolidele ja avaldatakse Targalt internetis www.targaltinternetis.ee veebilehel ning sotsiaalvõrgustike kanalites. Parimatega tehakse artiklid, mis avaldatakse erinevates meediaväljaannetes. Kõikidele osalejatele on väärilised auhinnad.

Palume Teil osalemissoovi korral registreerida oma kooli võistkond võistlusmängule Targalt internetis hiljemalt 25. jaanuariks. Võistlusmängule pääsevad osalema 40 esimesena registreerunud kooli.

[gravityform id=”1″ title=”false” description=”false”]

Registreerunud kool saab kinnituskirja mängule registreerimise kohta ning peale registreerimistähtaja möödumist võistlusmängu täpse ajakava koos juhendiga.

Lisainfo: kerli@lastekaitseliit.ee.

Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic