Üritused

Täna selgusid Eesti koolide kõige nutikamad netis

17.05.2016

Täna selgusid Eesti koolide kõige nutikamad netis

Täna toimus Energia Avastuskeskuses „Nutikalt netis“ koolidevahelise võistlusmängu finaalvõistlus, mille esikoha võitsid Kristiine Gümnaasiumi õpilased koosseisus Madli Kaljo, Henri Haugas, Oliver Sild, Rasmus Lukas, Kristjan Mäetalu ja Tuuli Torop.

Finaalis võistlesid omavahel eelvoorude parimad, kelle seast pälvis teise koha Kuusalu Keskkool, kolmanda koha Elva Gümnaasium ning neljanda koha Ilmatsalu Põhikool.

Iga kooli võistkonda kuulusid kuni kuus 6.-7. klasside õpilast, kellel oli tulnud eelnevalt läbida nii piirkondlik voor kui ka poolfinaal. Finaalis tuli õpilastel tutvustada oma kooli ja võistlusmängu käigus õpitut ning näidata oma teadmisi interneti ja nutivahendite kuldvillaku stiilis viktoriinis. Lisaks olid kõik finaalis osalenud meeskonnad läbi viinud ulatusliku veebiküsitluse, kus uuriti kaasõpilaste aktiivsust Facebooki keskkonnas, nutiturvalisuse strateegiad, nende teadlikkust targaltinternetis.ee ja Lasteabi telefoni olemasolust jne.

Võistlusmängu peamiseks eesmärgiks oli innustada õpilasi omandama teadmisi ja oskusi interneti ning digitaalsete kommunikatsioonivahendite targemaks ja turvalisemaks kasutamiseks.

Targalt internetis teavitustöö koordinaator ja võistlusmängujuht Kerli Kuusk selgitas, et lisaks teadmistele, kuidas nutiseadmeid ja nende rakendusi turvaliselt kasutada, on oluline, et lapsed saaksid infot ja õpiksid ka ise looma kasulikke veebilehti, videoid ja rakendusi, mida nende eakaaslased saavad õppimiseks või meelelahutuseks kasutada. „Võistlusmängus osalenud õpilased said sellega suurepäraselt hakkama,“ kiidab Kuusk võistlejaid.

„Meie meeskonna koostöö kogu võistlusmängu vältel sujus väga hästi ja meie tiimi jaoks oli oluline, et alati oleks lõbus. Õppisin ka seda, et kui midagi läheb halvasti, ei tohi pead norgu lasta,“ sõnas võidutiimi liige Kristjan Mäetalu ning lisas, et peale teadmiste omandamise andsid võistlusmängud hea võimaluse saada tuttavaks ka teiste koolide õpilastega.

Kristiine Gümnaasiumi meeskonna juhendaja Anu Rannuse sõnul tulid võistlusmängude jooksul välja laste enda sisemised tugevused. Samuti õpetas meeskonnatöö noori omavahel koostööd tegema. „Grupi areng kogu võistlusmängu jooksul oli märgatav,“ tähendas Rannus.

Võistlusmängu finaali žüriisse kuulusid Lastekaitse Liidu, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus ning Politsei- ja Piirivalveameti esindajad. Žürii hinnangul olid kõik finaali pääsenud võistkonnad väga tublid, finaaliks hästi valmistunud ning võistlus kujunes väga tasavägiseks.

Suur tänu kõikidele võistlusmängul osalenud koolidele: Tallinna Kristiine Gümnaasium, Elva Gümnaasium, Ilmatsalu Põhikool, Kuusalu Keskkool, Tartu Veeriku Kool, Lähte Ühisgümnaasium, Ehte Humanitaargümnaasium, Tallinna Humanitaargümnaasium, Tallinna Tõnismäe Reaalkool, Pelgulinna Gümnaasium, Kadrina Keskkool, Tamsalu Gümnaasium, Lihula Gümnaasium, Pärnu Rääma Põhikool, Avinurme Gümnaasium, Kohtla-Järve Järve Gümnaasium, Virtsu Kool, Tallinna Laagna Gümnaasium, Jüri Gümnaasium, Pärnu Kuninga Tänava Põhikool, Pärnu Vanalinna Põhikool, Kiili Gümnaasium, Emmaste Põhikool, Tallinna Kunstigümnaasium, Järva-Jaani Gümnaasium, Varstu Keskkool, Esku-Kamari Kool, Mustvee Gümnaasium, Saaremaa Ühisgümnaasium, Konguta Kool ja Lustivere Põhikool.

Võistlusmäng oli korraldatud projekti „Targalt internetis“ raames, mida viivad ellu MTÜ Lastekaitse Liit, Politsei- ja Piirivalveamet ja MTÜ Eesti Abikeskused. Projekti tegevusi finantseerib 50% ulatuses Euroopa Komisjoni programm „Connecting Europe Facility“.

Võistlusmängu finalistid 2016

Võistlusmängul osalejad

finaali pilt

Žürii hindamas õpilaste häid töid

töötuba finaalis

Liitreaalsuse töötoa algus

tort finaalis

Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic