Üritused

Targalt internetis noorteseminar “Digitaalse ohutuse põgenemistuba” Nelijärvel

23.04.2023 - 25.04.2023

Targalt internetis noorteseminar "Digitaalse ohutuse põgenemistuba" Nelijärvel

23.-25. aprillil toimus Nelijärve Puhkekeskuses Targalt internetis noorteseminar teemal „Digitaalse ohutuse põgenemistuba“.

Noorteseminaril osalesid 6.-10. klassi õpilased ja nende juhendajad Kuusalu Keskkoolist, Jäneda Koolist, Rocca Al Mare Koolist, Emili Koolist, Õismäe Vene Lütseumist ja Ehte Humanitaargümnaasiumist. Kokku oli seminaril osalejaid 36.

Põgenemistuba on reaalajas või digikanali toel toimuv mäng, milles tuleb lahendada nutikaid ülesandeid, leida ülesannetele lahendusi või saladustele vastused.Oskus luua teistele vahvaid ülesandeid ja mänge arendab loovust, kastist välja ja kriitilist mõtlemist ning harjutab nii suhtlusoskust kui kirjalikku eneseväljendusoskust.

Noorteseminari esimesel päeval lahendasime erinevaid põgenemistoa ülesandeid  ja teisel päeval lõid õpilased ja juhendajad ise põgenemistubasid. Neli põgenemistuba loodi eesti keeles ja üks vene keeles. Põgenemistubade ülesandeid sai lahendada nii veebis kui ka paberi ja pastakaga.
Õhtul sai oma osavuse ja teadmised proovile panna robotite jalgpallis ja Targalt internetis põrandamängus.

Seminari kolmandal päeval said osalejaid teadmisi veebipolitsei tööst ning rääkisid kaasa, kuidas lasteabitelefonist parimal viisil teistele lastele teada anda ning milliseid üritusi võiks õpilastele targema ja turvalisema interneti kasutamise temaatikas korraldada. Lisaks töötubades osamisele said noored seigelda metsas ning panna oma teadmised proovile erinevatele küsimustele vastates ja punkte kogudes.

Koolitajateks ja töötubade läbiviijateks olid Birgy Lorenz (TalTech), Maarja Punak (Politsei ja Piirivalveamet), Kerli Valner ja Malle Hallimäe (Lastekaitse Liit), Marilin Küünarpuu (Sotsiaalkindlustusamet). Meeskonnamängu viis läbi 360 kraadi.

Noorteseminari korraldasid projekti Targalt internetis raames Lastekaitse Liit, Tallinna Tehnikaülikool ja Sotsiaalkindlustusamet.

 

      

 

 

 

 

 

 

Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic