Peateemad

Üritused

Turvalise interneti päev 8.02.2022

07.02.2022 - 11.02.2022

Turvalise interneti päev 8.02.2022

Käesoleval aastal toimub turvalise interneti päev 8. veebruaril 2022, mille raames oleme ette valmistamas mitmeid tegevusi.

KOOLIDELE: 25.01 veebiseminar ja Targalt internetis teavitustunnid õpilastelt õpilastele

Kutsume kõiki koole tähistama 8. veebruaril turvalise interneti ja selle raames õpilastega interneti- ja nutivahendite kasutamisega seotud teemade üle arutama.

Oleme koostanud õppematerjali “Kuidas kaitsta ennast ja teisi internetis”, mida saavad kasutada vanemad õpilased ja õpetajad õppetunni läbiviimiseks oma koolis. Fookuses on: miks on oluline teavitada, kui internetis on midagi juhtunud; kuidas blokeerida ja raporteerida ning kuidas tõendusmaterjale võtta. Kindlasti räägime ka sellest kust nõu ja abi saada.

25. jaanuaril kell 15.00 ootame õpetajaid ja vanemate klasside õpilasi osalema veebinaril “Kuidas kaitsta ennast ja teisi internetis”. 

Veebiseminaril tutvustatakse õpetajatele ning vanemate klasside õpilastele uut õppematerjali, mida saab kasutada tunni läbiviimiseks noorematele õpilastele. Õppematerjalis on slaidid, millel on info, kuidas ennast ja teisi internetis kaitsta – miks on oluline teavitada, kui internetis on midagi juhtunud, kuidas blokeerida ja raporteerida, kuidas tõendusmaterjale võtta jne. Lisaks tutvustatakse Kahoot testi, mida saab teadmiste testimiseks järgi proovida.

Registreeri ennast eestikeelsele veebiseminarile: https://koolitus.edu.ee/training/7233.

Seminaril esinevad materjali koostajad Diana Veskimägi (Pärnu Vanalinna Põhikooli haridustehnoloog, Eesti Haridustehnoloogide Liidu juhatuse esimees) ja Birgy Lorenz PhD (TalTech küberkaitse vanemteadur, Eesti Informaatikaõpetajate Seltsi juhatuse liige, Pelgulinna Gümnaasiumi IT-arendusjuht).

25. jaanuaril kell 14.00 toimub venekeelne veebiseminar

Registreeru venekeelsele veebiseminarile: https://koolitus.edu.ee/training/7250.

Seminaril esinevad ja tutvustavad venekeelset õppematerjali Targalt internetis koolitajad Dmitri Mištšenko ja Olga Shumailova.

Kõik veebruaris läbiviidavad interneti turvalisuse alased teavitustegevused saab registreerida Targalt Internetis koolide kaardile.
Noored, kes teistele tundi andsid, saavad diplomi. Lisaks loosime välja ka erinevaid toetajate harivaid auhindu. 

 

LASTEAEDADELE: veebiseminar lasteaedade õpetajatele ja uus õppematerjal

Kutsume kõiki lasteaedasid turvalise interneti päeva tähistama ja selleks oleme koos ekspertidega kokku panemas laste digipädevusi edendavat materjali, millest leiab erinevaid tegevusi, mänge, töölehti jmt.

28. jaanuaril kell 14.00 korraldame lasteaedade õpetajatele temaatilise veebiseminari “Digipädevusi arendavad tegevused lasteaialastele – mängud, töölehed, arutelud”
Eesmärk: Tutvustada lasteaedade õpetajatele uusi materjale, mille kaudu lasteaialaste digipädevusi arendada
Seminaril tutvustatakse lasteaialaste digipädevusi arendavaid tegevusi, mänge, töölehti, mida saab erinevates vanustes lastega läbi viia.

Registreeri ennast veebiseminarile: https://koolitus.edu.ee/training/7231.

Seminari viivad läbi Anne Rosenberg (Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppedisainer, Harno koolitaja) ja Elyna Heinmäe (TLÜ – haridustehnoloogia lektor).

Materjal on valminud inspiratsiooniks lasteaedade õpetajatele turvalise interneti päeva tegevuste läbiviimiseks. Kutsume üles kõiki lasteaedu materjale kasutama ning laste digipädevusi arendama ja sellega ka turvalise interneti päeva tähistama. Registreerige oma planeeritav teavitustegevus www.targaltinternetis.ee.

Aitäh teile, et olete koos meiega päeva tähistamas ning õpilastele vajalikke teadmisi ja oskusi edasi andmas.

Partnerid