Lastele Noortele Lapsevanematele Õpetajatele

Uudised ja artiklid

Oktoober on küberturvalisuse kuu

03.10.2022

Oktoober on küberturvalisuse kuu. Selle kuu vältel toome teieni küberturvalisuse soovitused ning temaatilised uudised.

Kõigepealt alustame paroolidest.

2021.aastal viis Tallinna Tehnikaülikool Targalt internetis projekti raames läbi KüberPähkli uuringu, kus osales 7247 õpilast 4.-9 klassidest 168 koolist. Tulemustest selgus, et viimase kahe aasta jooksul oli 21% õpilastest kogenud seda, et tema kontosse oli sisse murtud.

Selle tulemuse valguses on oluline meelde tuletada, kuidas oma kontot kaitsta saab. Selleks tuleb enda kontodele seada tugevad paroolid, neid aeg-ajalt muuta ning teistega mitte jagada.

Hea parool on näiteks Küb3rTurv@l1suseKuu.

Foto allikas: Freepik.com

 



2025 TURVALISE
INTERNETI PÄEV
Youtube whatsapp snapchat minecraft roblox tiktok discord facebook messenger instagram apps Küberturvalisus ja
kaitse pahavara eest
Platvormi disain kui
käitumise mõjutaja
Soovitusalgoritmid Mõjutamine internetis
Petuskeemid Valeinfo Küberkiusamine Seksuaalne väärkohtlemine internetis Tehisintellekt Digitaalne jalajälg,
privaatsus ja digiprügi

Teavitusmaterjalide kogumikust leiate infot:

  • laste seas populaarsete rakenduste kohta;
  • teemad, mida laste ja noortega arutada, et nad oskaksid teha internetis teadlikumaid valikuid;
  • tööriistad – ülesanded, videod, mängud jpm, mida koos laste ja noortega teemade käsitlemiseks ja teemade üle arutamiseks kasutada.
loe edasi


Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7