Uudised ja artiklid

Padise noorteseminar

Noortepaneeli kevadine seminar Padisel

02.05.2013

Projekti kevadine noortepaneeli seminar toimus 19.-20. aprillil Padisel,    Kallaste turismitalus.

Seminari esimesel päeval osalesid noored animatsiooni õpitoas, mille viisid läbi Nukufilmi Lastestuudio animaatorid. Osalejatele tutvustati eelnevalt Andmekaitse Inspektsiooni poolt koostatud Kaamerate kasutamise juhendit, milles käsitletavate teemade hulgast tuli välja valida lühifilmi teema. Enne loovtöö alustamist tutvustasid Nukufilmi Lastestuudio animaatorid lühidalt põhitõdesid, mida tuleb animafilmi valmistamisel silmas pidada ning seejärel jaguneti 5 töörühma. Ühe töörühma moodustasid seminari täiskasvanutest osalejad.

Teema valis iga töörühm ühise arutelu tulemusena ning seejärel jagati igaühele ülesanded  tegelaste ja tausta joonistamiseks, osatäitjate liigutamiseks ja muuks vajalikuks. Loo ülesfilmist ja lõpliku variandi viimistlemist juhendasid Nukufilmi Lastestuudio spetsialistid.

Õpitoa tulemusena valmis 5 lühianimatsiooni, mis jutustavad, mida tuleb silmas pidada kui soovid kedagi pildistada või filmida, ning enda salvestatut kellelegi jagada, aga ka kust saab vajadusel nõu ja abi. Kõik loodud lühifilmid leiavad kasutust õppematerjalidena ning neid saab vaadata ka projekti veebilehel.

Teisel päeval arutasid noored koos Lasteabitelefoni 116 111 projektijuhi Külli Friedemanniga, milline viis ja sõnum on parim lasteabitelefoni teadvustamiseks laste ja noorte seas ja millistes keskkondades kampaaniat läbi viia. Arutati  ka suvel Pivarootsi õppe- ja puhkelaagris toimuva projekti noortelaagri korraldamisküsimusi: milliseid huvitavaid õpitubaseid korraldada, kes neid läbi viiks ja millised võiksid olla vaba-aja tegevused.

Kahe päeva sisse mahtus ka põnev vaba-aja tegevus, mille viis Kallaste talu seiklusrajal läbi Seiklusringi OÜ juhendaja Valdo Kangur. Hilisõhtul toimus ekskursioon Padise kloostrisse, mille jooksul saadi teadmisi paiga ajaloost.

Noortepaneeli kevadseminari korraldasid Tiigrihüppe Sihtasutus, MTÜ Lastekaitse Liit ja Lasteabitelefon 116 111. Tegevust toetasid lisaks nimetatud organisatsioonidele Sotsiaalministeerium ja Euroopa Komisjon.

Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic