Uudised ja artiklid

Õpilased ja õpetajad suhtlusvõrgustikes

Konverents “Pöördepunkt hariduses” 9.-11.aprillil

09.04.2014

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) korraldab 9.-11. aprillil rahvusvahelise konverentsi „Pöördepunkt hariduses“, mis toob kokku oma ala parimad eksperdid nii Eestist kui kaugemalt.

„Oleme  hariduse pöördepunktis, kus tuleb teha õigeid otsuseid ja osata ennustada tulevikku kiiresti muutuva tehnoloogilise maailma kontekstis,“ ütles konverentsi temaatikat kommenteerides HITSA Innovatsioonikeskuse juhataja Ene Koitla. „Digiajastu pole moeröögatus, vaid eeldus hariduse kvalitatiivseks hüppeks ning Eesti e-riigi eduloo jätkumiseks.“

9. aprilli eelkonverentsi ettekannetes räägitakse kooli rollist muutuvas keskkonnas, õpetaja pädevustest ning enesearengust. Konverentsi põhiprogrammis räägitakse 10.-11. aprillil haridusinnovatsioonist ja sellega seotud väljakutsetest: mida oodatakse õpetajalt kui muutuste agendilt ja milline roll on haridusasutuse juhil? Kuidas tuvastada ja hinnata kooli ning õpetamist mõjutavaid trende? Milline on tänapäevane õppija, kas ja kuidas on muutunud õpikeskkond ning koos sellega ka õppimine? Kuidas iga päev jõuda iga õpilaseni, arutleb konverentsil Jon Bergmann (Ameerika Ühendriigid), kes on ümberpööratud klassiruumi (flipped classroom) idee viinud tuhandete õpetajateni üle maailma. Ümberpööratud klassiruumi mudelis vahetavad kohad senised tunnitöö ja kodutöö, mis võimaldab tunnis teadmisi kinnistada, analüüsida, seostada ning annab õppijale olulisema rolli oma õppeprotsessi juhtimisel. Suurbritannia kogemustest IKT-õppekava koostamisel tuleb rääkima Toshiba haridusnõunik Bob Harrison. Uue õppekava kohaselt õpetatakse lastele senise tehnoloogia tarbimise asemel seda, kuidas arvuti töötab ja kuidas selle abil luua midagi uut. Viieaastaseid programmeerimise algtõdesid õppivaid lapsi võib edaspidi näha koolides üle Suurbritannia.

Konverentsil esineb ka maailma üks juhtivaid eksperte noorte internetikasutuse ja digitaalse lõhe alal – John Carr; Euroopa koolidevõrgustiku (European Schoolnet) peadirektor Marc Durando; ettevõtja, investor ja iduettevõtete nõustaja Steve Taylor; IKT ja didaktika uurija ning praktik Milan Hausner jt. Lisaks välisesinejatele kuuleb parimaid praktikaid Eesti lasteaedadest, koolidest ja ülikoolidest. Mida õppida eluks 22. sajandil, arutavad professor Margus Pedaste ja Mario Mäeots Tartu Ülikoolist. Tööandja tähelepanekud haridusmaastikult toob osalejateni Tiit Paananen Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidust. Koolidirektori nägemuse innovatsioonist koolis annab Ülle Luisk Viljandi Gümnaasiumist.

Lisaks tunnustatakse konverentsil Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse õpilaskonkurssidel silma paistnud õpilasi, õpetajate metoodikakonkursi parimaid ning kvaliteedimärgi pälvinud e-kursuste autoreid. Konverents toimub Tallinnas innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses MEKTORY. Konverentsist saab jälgida videoülekannet aadressilt: http://www.e-ope.ee/konverents/otse, täpse päevakava leiate siit: http://www.e-ope.ee/konverents/kava

Lisainfo: Ene Koitla, juhataja, HITSA innovatsioonikeskus Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus
Tel 51 42 957 E-post: ene.koitla@hitsa.ee

Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic