Uudised ja artiklid

Uued veebikoolitused on toeks koolide ja lasteaedade haridustehnoloogidele ja sisekoolitajatele

30.08.2021

Harno on koostanud kaks uut veebikoolitust „Targalt internetis ABC minu koolis“ ja „Targalt internetis ABC minu lasteaias“. Koolitused on mõeldud koolide ja lasteaedade haridustehnoloogidele ja sisekoolituste läbiviijatele.

Distantsõpe on esile toonud vajaduse pöörata senisest suuremat tähelepanu targale ja turvalisele internetikasutusele. Seetõttu oleme loonud uued koolitused, mis annavad koolide ja lasteaedade sisekoolitajatele tööriistakohvri, mille abil oma asutuses tarka interneti kasutamist toetada.  Koolitused on mõeldud haridustehnoloogidele ja teistele töötajatele, kelle roll on õpetajate koolitamine.

Osalejad saavad juurdepääsu sisekoolituste läbiviimiseks tarvilikele materjalidele – sisulistele slaididele erinevatel teemadel (nt minu olulised kontod, kaheastmeline autentimine, varukoopiate tegemine, lapsed kui autorid ja digisisu loojad, lapse mäng tehnoloogiaga, turvaline ja juhendatud ekraaniaeg) ning metoodilistele juhendmaterjalidele. “Targalt internetis ABC minu koolis“ materjalid on kokku pannud Veiko Hani (Eduring OÜ) ja Mikk Oad (Rocca al Mare Kool). “Targalt internetis ABC minu lasteaias“ materjalid on kokku pannud Elyna Heinmäe (Varbola Lasteaed-Algkool, Tallinna Ülikool), Kristina Lee (Kohila Lasteaed Sipsik), Mari Kummer (Kohila Lasteaed Sipsik) ja Astrid Randoja (Vaida Põhikool). Materjalid sobivad nii algajale kui ka edasijõudnud sisekoolitajale digiturvalisuses algtasemel õpetajate õpetamiseks. 

Koolitused koosnevad veebikohtumistest, mille käigus antakse ülevaade materjalidest ja nõu sisekoolituste läbiviimiseks ning iseseisvast tööst ehk sisekoolituste läbiviimisest oma asutuses. Kuna koolituse käigus tuleb igal osalejal viia läbi vähemalt 2 sisekoolitust, siis enne registreerumist palume kindlasti teha koolituste läbiviimiseks kokkulepe juhiga. 

Registreerumine koolitustele on avatud. Lisainfo:

 “Targalt internetis ABC minu koolis” 20.09.2021 – 01.11.2021 

“Targalt internetis ABC minu lasteaias” 20.09.2021 – 01.11.2021 

Lisainfo: triin.kaasik@harno.ee

Koolitused viiakse läbi “Targalt internetis” projekti raames, mida  kaasrahastab 50% ulatuses Euroopa Komisjoni Euroopa Ühendamise Rahastu.

Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic