Õpetajatele

Õppemängud

Kaardimäng Inclusive CS The Game sisaldab 52 mängukaarti, mis sisaldavad nii internetist otsimise ülesandeid kui ka nuputamist vajavaid krüptograafia lihtsamaid harjutusi. Kaartide hulgas on ka arutelu või mõtlemiskaarte, mis suunavad märkama – kes töötab ITs, millist lisandväärtust toob kaasa kõikide inimeste kaasamine IT-sse ja kuidas jääda eetiliseks. Kaardimängu saab mängida nii üksi, rühma kui ka klassiga. Kaardimäng on mõeldud mängimiseks klassiga alates 5. klassist ja iseseisvalt alates 7. klassist.

Kaardimäng on trükituna eesti ja inglise keeles, mängu saab alla laadida eesti, inglise kui ka vene keeles.

Kaardimäng “#suurim julgus” . Mängu eesmärk on luua arutelusid, milles mängijad leiavad juhtumikaartidel kirjeldatud olukordadele võimalikke lahendusi. Juhtumikaartidel on valitud olukorrad, millega noored tõenäoliselt ühes või teises rollis osalejatena kokku võivad puutuda. Mäng aitab noortel mõista ka kirjeldatud olukordade võimalikke varjatud olemust ja arendada kriitilise mõtlemise ja koostöö oskusi.
Mängu idee: Birgy Lorenz. Mängu koostasid Birgy Lorenz, Malle Hallimäe ja Marie Tammsaar koostöös Telia Eesti AS-iga.

Kaardimängu juhis ja mängukaardid on pdf-ina ja välja prinditavana kättesaadavad veebilehel www.suurimjulgus.ee  alajaotuses Õpetajatele, otselingid:
https://suurimjulgus.ee/assets/files/Telia_juhis_315x280.pdf
https://suurimjulgus.ee/assets/files/Telia_kaardid_EST_A4_print.pdf

Õppemäng Paaris ja paaritu sobib  kasutamiseks alates 7. klassist. Mängu käigus on mängijatel võimalus arutleda oma arvuti-ja internetikasutuse üle ning õppida uusi termineid.

Mängu koostas Birgy Lorenz, toimetas Ilvi Pere, kujundas Sugar Holding.

Leiad õppemängu siit Paaris või paaritu

Õppemäng “Testides päriselu õpilasena“. Strateegiamäng, mille jooksul tuleb mängijatel (mängida saab ka üksinda) leida lahendusi erinevates situatsioonides, et mängust väljapäsuni jõuda.

Leaid mängu siit Testides päriselu õpilasena

Lauamäng “Reis internetis” on vahva mäng, mis sobib mängimiseks nii lastele kui ka täiskasvanutele. Lae alla mängu trükifailid ja trüki välja soovitavalt kartongile või muule tugevamale materjalile.

Lauamängu juhend
Lauamäng Targalt Internetis mängulaud
Lauamäng kaardid ALIAS 60x80mm 2poolne
Lauamäng kaardid IKOONID 60x80mm
Lauamäng kaardid JUHTUM 60x80mm
Lauamäng kaardid KÜSIMUS 60x80mm

Partnerid

  • logo-0
  • logo-1
  • logo-2
  • logo-3
  • logo-4
  • logo-5
  • logo-6
  • logo-7
Easysoftonic